czwartek, 7 marca 2013

HA !!!!


Rajstopy i "kwiatek dla Ewy", obowiązkowo pokwitowane oraz akademie ku czci. W świadomości Polaków 8 marca to komunistyczne święto hucznie obchodzone w PRL-u.
 /
/
Dziś rzekomo komunistyczna proweniencja święta to argument wielu mężczyzn, by Dzień Kobiet wykreślić z kalendarza. Święto to jednak z komunizmem niewiele ma wspólnego. Historia dnia poświęconego kobietom sięga bowiem jeszcze starożytnego Rzymu. W pierwszych dniach marca obchodzono tam Matronalia, święto ku czci Matronalis - bogini matek i dzieci, łączone z płodnością i macierzyństwem.    Tak więc świętujemy i jużżż :):):):   

6 komentarzy:

 1. A gdzie mój wczorajszy komentarz, w ktorym pisalam że fajnie ,i podoba mi się nazwa matronalia. Wszystkiego dobrego ci życzę z okazji tych Matronalii. Uściski serdeczne Bogusiu-;))

  OdpowiedzUsuń
 2. O ,przepraszam ale ja nic nie robiłam ,może się nie wpisal ,ale za dzisiejszy dziękuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Bogusiu, ochronę zatrudnić !!! Mój wpis też skradziono - SKANDAL :-)))

  Za Twoją info o Matronalis - wielkie dzięki. Lat mam ciut dużo, a uczę się ciągle, choć "wszystko wiem" :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę że to więcej osób zainteresowało:):) szkoda że nie wkleiłam linku do całości opisu ,ale to już za rok:):):) co do znikania to mi się Onet przypomina ,najpierw niby drobnostki potem istne cuda sie działy ,mam nadzieje że to przejściowe ,POZDRAWIAM SERDECZNIE

   Usuń
 4. Był czas, żem i ja z tem świętem wojował, najwięcej za sprawą Pani Matki, która sama go nie znosiła i porównywała do Święta Lasu (że niby cały rok się wycina, a w ten jeden dzień coś się dlań tam robi). Aliści po latach żem pomiarkował, że to ogółowi niewiast jest jednak przyjemnem, a Wachmistrz nigdy nie był od tego, by niewiastom przyjemności skąpił:)) To i na stare lata obchodzę... rzec by i można że hurtowo:)
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak ,każda kobieta inaczej na to święto patrzy ,ja tam je lubie bo kocham kwiaty ,a nie ważne czy to tulipan ,czy goździk hahahahaha a o tym lesie to fajne :)

   Usuń